Haber

Bakan Yerlikaya, selin vurduğu İstanbul ve Kırklareli’deki son durumu açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, selin vurduğu İstanbul ve Kırklareli’deki son durumu açıkladı. Bakan Yerlikaya, 564 konut, 744 iş yeri ve 172 aracın hasar gördüğünü söyledi. Kırklareli’de sel sularına yakalanan 6 kişiden 1’inin halen kayıp olduğunu belirten Yerlikaya, “Gerek İstanbul’da gerekse Kırklareli’de devletimizin yardımları her zaman yaralı vatandaşlarımızın üzerinedir.” söz konusu.

KIRKLARELİ’DE 5, İSTANBUL’DA 2 KİŞİ KAYBETTİ

Dün Kırklareli ve İstanbul’da art arda su baskınları yaşandı. 5 kişinin hayatını kaybettiği Demirköy ilçesine bağlı İğneada bölgesinde bungalov ve konutlarda hasar oluştu. Megakent İstanbul’da Büyükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde su baskınları yaşandı. İstanbul’da sel sularında 2 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi hastaneye kaldırıldı.

“KIRKLARELİ’DE HALA 1 KİŞİ KAYIP”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırklareli ve İstanbul’daki son durumu paylaştı. Bakan Yerlikaya, “Kırklareli’de halen 6 kişiden biri kayıp, an be an arkadaşlarla konuşuyorum. Şu anda arama kurtarma çalışmaları 900’ün üzerinde. O vadi öyle bir vadi ki, içi ormanlarla kaplı.” . Son derece derin, büyük bir vadi. Selin şiddetiyle ağaçları söken büyük bir yıkımın olduğunu biliyoruz. Orada büyük bir emek var. 900’e yakın arkadaşımızın diğerini de bulmasını diliyorum. Hem İstanbul’da hem de Kırklareli’de devletimizin yardımları her zaman yaralı vatandaşlarımızın üzerindedir.

“İSTANBUL’DA 564 EV SU SALDI”

İstanbul’da şu ana kadar tespit edilen 564 evin sular altında kalmasından bahsediyoruz. İş yerlerinde su baskını sayısı 744 oldu. Sel nedeniyle 172 aracın hasar gördüğü belirlendi. AFAD ilk etapta 40 milyon TL gönderdi. Bazı kaymakamlarımız bu konut ve iş yeri ile ilgili paraları hesaplarına aktarmaya başladı. Muhtemelen yarın bu iş tamamlanacak. Kesin kayıp daha sonra hızlı bir şekilde belirlenir. Mutlaka baz ödeme yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Allah tekrardan razı olsun diyorum. Bu iklim değişikliğinde lütfen her zaman uyarıları dikkate alın ve tedbirli olun. Medyamız gerçekten fedakarlık yapıyor ve çaba gösteriyor.”

haberalaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu